Тунели в ушите:
откъде да започнете,
как ги правят, колко е болезнено
Тунели в ушите са форма на модификация на тялото, често срещана сред хипстърите.
Тунелите, заедно с татуировките и други видове пиърсинг, са начин за привличане на внимание и себеизразяване. Историята на този вид пиърсинг датира от дълбока древност. Тунели в ушите са обичайна украса сред африканските и полинезийските племена. Ако решите да разтегнете ушите си, заповядайте в салон «VeAn», за да направите разтягането безопасно и естетично.
Как ги правят
Ушите се различават по размер и форма при отделните хора.
При някои хора ушната мида е прикрепена към лицето, а при други тя виси свободно. В първия случай максималният диаметър на отвора обикновено е по-малък от 12 mm. Във втория случай ефективността на разтягане е по-висока. Можете да достигнете диаметър от 30 mm. Местоположението на отвора е от голямо значение. За силното разтягане на ламела е важно отворът да е разположен малко над средата.
Първата задача е да намерите опитен майстор, който ще извърши пробиването на правилното място, спазвайки санитарните норми. Пиърсърите използват два метода за създаване на тунели - разширяване на пиърсинга и извършване на разрез със скалпел през лоба. Всеки метод има предимства и недостатъци.
Разширяване на пробождането
Дупката в ушната мида по-често се прави чрез планирано разтягане.
Пиърсърът пробива ушната мида с игла и поставя обеца. След 2 седмици в дупката се поставя инструмент за разширяване с диаметър 2 mm. Постепенно инструментите за разширяване се заменят с инструменти с по-голям диаметър. Дупката се разширява до размер, който е подходящ за клиента. Времето за завършване зависи от индивида и желания диаметър и може да бъде до 12-24 месеца. Скоростта на разширяване зависи от различни фактори:
- Индивидуални характеристики на кожата - еластичност, мекота.
- Размер на ушните миди.
- Характеристики на грижите. Правилните грижи ускоряват процедурата и предотвратяват усложнения.
Разтягането на меката част на ухото се извършва до размер, който е привлекателен за клиента. За максимален отвор се считат 2 mm от вътрешната повърхност до външния ръб на меката част на ухото. Ако разтягането продължи, рискът от разкъсване на меката част на ухото се увеличава.
Извършване на
разрез със скалпел
С помощта на скалпел пиърсърът прави разрез на меката част на ухото, като се съобразява с желания диаметър.
Методът е подходящ за създаване на голям тунел. Предимството на решението е бързият резултат. Недостатъкът - необходимостта от пластична операция за възстановяване на целостта на меката част на ухото, ако решите да не носите тунели или тапи.
Какви декорации да
изберете за тунела
Основните видове бижута са тунели и тапи.
В първия случай това е пръстен, който има проходна дупка в средата. Тапите са солидни бижута без дупки. Избирайте бижута, изработени от хипоалергенни материали, които са биологично съвместими с живите тъкани. Най-добрите варианти са бижута от титан и неръждаема стомана. Качествените бижута са с идеално гладка повърхност, без стружки, неравности или пукнатини. Удобното прилягане прави разтягането по-лесно и по-удобно.
Ако сте на етап разтягане на дупката, откажете се от бижута, които съдържат никел. Металът може да провокира алергична реакция. Бижутата с никел могат да се носят, когато достигнете желания размер.
Колко често трябва да
почиствате бижутата си
Бижутата се почистват ежедневно, за да се избегне развитието на възпаление и неприятна миризма.
Тунел, който е бил в меката част на ухото по-малко от 2 седмици след пробиването, не трябва да се отстранява. Ще бъде трудно да го поставите обратно без професионална помощ.
Полезни съвети
В салона «VeAn» ще получите подробни инструкции как да увеличите отвора на меката част на ухото.
В резултат на това ще можете да разтягате ушите си колкото е възможно повече и да носите всякакви бижута, които искате. Разтягането на ушите е дълъг процес. Не трябва да бързате и да прилагате прекомерни усилия, което може да доведе до увреждане на тъканите. Допълнителни съвети:
- Бъдете търпеливи и спазвайте мерките за лична хигиена.
- Когато започвате разтягането, използвайте инструменти с диаметър 1,2 мм, като постепенно увеличавате до 1,6 мм, 2,5 мм, 3 мм и т.н.
- Спазвайте пауза от поне 2 седмици, преди да инсталирате инструмент за разтягане с по-голям диаметър.
- Масажирайте меката част на ухото, преди да поставите инструмента за разтягане с по-голям диаметър.
- Носете тежки бижута, за да ускорите процеса без излишни травми.
- Използвайте специални омекотители за кожата, които пиърсингът е препоръчал. Чрез използването на омекотители за кожата тя става еластична и по-малко увредена по време на разтягането.
- Дръжте бижутата си. Ако не носите бижута в продължение на няколко дни, отворът може да се свие.
- Не докосвайте ушите си с мръсни ръце. Инсталирайте инструментите за разтягане и бижутата след топъл душ, когато кожата е чиста и мека.
- Дезинфекцирайте бижутата със смеси, препоръчани от пиърсъра.
- Предпазвайте ушите си от случайно увреждане, когато играете с домашни любимци, спортувате и обличате дрехи.
Майсторът може да увеличи отвора с 3 мм с помощта на титаниев тунел. Силиконовите тунели обикновено се използват за дупки, по-големи от 6 mm. Кървене, белези и други усложнения са редки при бавното разтягане. Дупка с размер до 8 mm може да се излекува сама, ако процесът на разтягане е бил бавен и не са прилагани агресивни въздействия.
Какви инструменти
се използват за
на меката част на ухото
Обикновено се използват специални конуси, които представляват пръчка с дължина 40-60 mm и различни диаметри по цялата дължина.
Едната страна на конуса е с диаметър 3 mm, а другата - над 8 mm. По-широката страна съответства на размера, към който се стремите. Акрилните спирали и експандери са подходящи за разтягане на меката част на ухото, които трябва да се разтягат внимателно, докато се почувства болка.